Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim
TERMAL OTELLER
ALAÇATI BUTİK OTELLER
KIBRIS OTELLERİ
KAYAK OTELLERİ
YOGA OTELLERİ
BALAYI OTELLERİ
İSLAMİ /MUHAFAZAKAR OTELLER
Bölgeler
Çeşme
Side
Kemer
Belek
Kuşadası
Bodrum
Fethiye
Lara Antalya
Alanya
Marmaris
Didim
Ayvalık
Gümüldür Özdere
KIBRIS
Pamukkale
Afyon
Uludağ
BURSA
Ilgaz
Abant
İzmir
SAKIZ
SAMOS
MİDİLLİ
KOS
RODOS
SONTORİNİ
MYKONOS
ATİNA
SELANİK
Ankara Kızılcahamam
BATI KARADENİZ TURU ( 4 GECE/ 5GÜN) BURSA-İZNİK-SAPANCA-AKCAHOCA-ZONGULDAK-AMASRA-BARTIN-KÜRE MİLLİ PARKI-SAFRANBOLU-ANKARA

Bursa-İznik-Sapanca Gölü-Karasu-Akcahoca-Ereğli-Zonguldak-Amasra- Göre Milli Parkı-Safranbolu-Ankara

TUR BAŞLANGIÇ TARİHLERİ :

  30,Nisan,2022- 17,Haziran,2022- 08,Temmuz,2022 - 20,Agustos,2022- 03.Eylül.2022

1)Gün, BURSA-İZNİK-SAPANCA GÖLÜ-KARASU-AKCAHOCA-DÜZCE-EREĞLİ-ZONGULDAK

 İzmirdeki Katılımcılarımızı evlerinden Saat 23.00 Gibi Acentamızın Alsancak ofisine Transferimizden sonra, Manisa üzerinden Bursa istikametine hareket ediyoruz ( Tabiki Manisa ve diger yol güzergahındaki katılımcılarımızıda Bölgenin Otogarı Civarından  turumuza katılmak üzere Aracımıza binebiliyorlar  ekstra İzmire gelmelerine gerek yoktur ) Susurlukdaki verecegimiz Molamızdan sonra Sabah Bursa üzerinden İznik'e ( Antik Nicosia ) Geldikden sonra İznik gölü kenarında yapacagımız Piknik Şeklindeki Kahvaltımızdan  ( Sandwich vari  Hanye Tur'un ikramıdır ) sonra, Çini yapımı ile Dünyaca Meşhur İznik'de çini imalat Fırınlarından Çini işciligi hakkında bilgi aldıktan sonra, yüzyıllar boyu,Bir çok medeniyetlere Başkentlik yapmış İznik'in Görülmeye deger, Ayasofya Kilisesi ve Büyük Roma Tiyatrosunu Ziyaret edip Rehberimizden bilgi aldıktan sonra bir çok tarihi yapıtları Göl altında kalmış olan İznikden ayrılarak, Sapanca Gölü üzerinden, Zonguldak İstikametine yolumuza devam ediyoruz.. Tabiki Sapanca Gölü Kenarında verecegimiz Mola'dan sonra yol üzerindeki gür ormanları ve Güzel kumsalı olan Karadenizin Başladığı, Marmara Denizin Bittiği Karasu'da molamızı veriyoruz,Karasu'yu Keşfetdikden sonra Yolumuza Karadenizin Güzellikler ile dolu Sahil yolundan devam ederek,  bu kez Karadenizin en önemli Turistik İlçesi ve 35 km'lik Sahil Şeridi ile Akcahoca'ya ulaşıyoruz, İlçe her yıl 200.000 Yerli ve yabancı Turist agırlamakda ve Turizm'den önemli bir gelir elde etmektedir, İlçedeki Ceneviz Kalesi bir Sembolik yapıtdır..Daha sonra Yolumuz Karadeniz Ereğlisinde Kesişiyor, Ereğlideki Molamız ve Tanıtım Turumuzdan sonra, Akşam üzeri Karaelmas diyarı  Zonguldak'daki otelimize yerleşiyoruz,  (Akşam yemegi Hotelde) yemekden sonra Serbest Zaman ..

2)Gün, ZONGULDAK-BARTIN-AMASRA

Sabah Kahvaltımızdan sonra,Karadeniz Sahillerin en Önemli Kömür Madenlerine sahip Zonguldak'da yapacagımız Panoramik Şehir turumuz sonunda ,Zonguldak'dan ayrılarak, Bartın yoluna devam ediyoruz, Kısa bir yolculugumuz sonunda Yeşilin her türlüsüne sahip Gercek Yeşil Bartına Geliyoruz,  Arazisinin yarısı Orman ile Kaplı olan bu Şirin İlimizin Çok yağış almasından dolayı Tarıma dayalı geçim azımsanmıyacak derecede fazladır, Tarihi Hititlere ( M.Ö 2000) dayanan Bartında yapacagımız Panoromik Şehiri Tanıma Turumuzdan sonra ,Bir an evvel Gitmek istedigimiz yer olan Amasra'ya hareket, Yine Kısa bir yolculugumuzun ardından , Antik çagların  bile önemli yerleşim yeri olan ,  Denizi ve konumu ile bir yarımadanın üzerinde Büyülü güzelliğe sahip Amasra'da önce Amasra'yı tanıtma turu olarak Amasranın sembolü Kalesini ziyaret edip, bolca resim cektikden sonraTarihi Hititlere kadar uzanan ve Özellikle İyonlarca bir Koloni Liman şehri olarak bilinen (M.Ö 900) ve Sesamos diye anılan Amasra' Antik Dönemlerde en önemli Gemi inşaat yeri olarak bilinmekdedir. buna paralel olarak bugün dahi Denizcilik üst seviyededir . Karadenizin en güzel yerlerinden biri olan Amasra'da Roma ve Bizans ve Tabiki Osmanlı Anıt ve Mimarilerini bir çok yerde görebiliriz bunlardan önemli olanlarından Roma Limanı ve Dalgakıranı, ve Bu çevrede bulunmuş bir çok tarihi bulguları Barındıran Amasra Müzesi görecegimiz yerlerdendir..Ögle Molasından evvel otelimize yerleşerek , Serbest zamanda Amasradaki  harika Kumsalda Karadenizin tertemiz sularında yüzerek veya Amasrayı keşfederek vaktinizi gecirebilirsiniz. Akşam yemegi hep beraberce Müzik eşliğinde  ( Şayet yeterli sayımız olur ise )

AMASRA-KÜRE MİLLİ PARKI

3)Gün, Sabah kahvaltımızdan sonra, Amasra'daki otelimizden ayrılıp tekrar Bartın Yoluna geri dönerek Küre Dağları Milli parkına dogru yolumuza devam ediyoruz Amasradan Çıkarken yoldaki Dünayada eşi olmuyan Kayalara oyulmuş  olarak yapılmış  (Roma Devri  M.S 100 ) Kral Heykeli ve Roma hakimiyetini simgeliyen Kartal heykelleri Kitabesi Görülmeye deger nefis eserdir.. Yolumuza Bartın'ı gecerek Küre Dağı ( veya İsfendiyar )na doğru ilerliyoruz, Küre Dağı ve Milli Parkı sınıranda bulunan Pınarbaşı İlçesi yaylasındaki Bungalow 'dan yapılmış tesisimize gelerek,o gün kalacagımız odalarımıza yerleşir yerleşme fazla zaman kaybetmeden,  Yürüyüşe uygun elbiselerimizi ve Kanyon'larda bulunan Göletlerde yüzmek arzu eden Misafirlerimizinde Mayolarını yanlarına alarak, bu kez Yaya olarak 2 saatlik bir yürüyüşümüz başlıyor, zor olmuyan bu 2 saatlik yürüyüşümüz ile 1200 Metre Yükseklikdeki Valla Kanyonuna erişiyoruz, buaradaki yerimizden doyumsuz bir Tabiat manzarası bizi beklemekte olup, Çekecegimiz Fotograflardan sonra ,Ilıca Şelalesine gidiyoruz, 15 Metre  olan Şelalenin Sesi ve suyunun berraklığı sizlere doyumsuz bir haz vereceginden emin olabilirsiniz... Arzu eden Misafirlerimiz yanlarında getirdikleri Mayolarını Giyip bu Güzelim Şelalenin altındaki Tertemiz suya sahip Göletde yüzebilirler..Hiç bir yerleşim yeri bulunmuyan bu Milli Parkımız Dünya sıralamasında  Dünayanın 200 Parkın içinden 7 sırada olup Koruma altına alınmış bulunulmakdadır, Bir tabiat Harikası olan Küre Milli Parkımız 300 km uzunluğu ile Dogudaki Kızılırmak nehrine kadar uzanmakta ve Bir çok doğa bilimcisi ve Doğa sevenler tarafından ziyaret  edilmekdedir.. Yapacagımız bu Yayla ve doğa yürüyüşü sonunda akşam'a doğru Pınarbaşına doğru aşagıya yürüyüşümüze başlıyoruz,  Akşam yemegi ve geceleme Pınarbaşındaki Bungolow'larımızda

KÜRE ( PINARBAŞI) SAFRANBOLU-ANKARA-İZMİR

4) Gün, Sabah Kahvaltımızdan sonra bu Cennet Köşeden Yolumuz Safranbolu İstikametine devam ediyor, Yolda Her türlü Orman agacları ve Bitkilerin olduğu Küre Milli Parkını terk etmeden bir kaç Fotograf molası vererek, Öğleden evvel Safranboluya geliyoruz, Dünya miras listesinde bulunan ve adını Safran'dan alan Safranbolu'ya geldigimize Kendimizi Osmanlı devrinde yaşıyor olmamızın hissini veren ,Klasik Osmanlı mimarisine sahip bir çok Osmanlı ahşap evleri ile karşılaşıyoruz.. Bir çok medeniyetlere ev sahipliği yapmış Safranbolunun Tarihçesi M.Ö 3000 Yıllarına dayanmakdadır, Osmanlı devrinde Safranbolu'nun İstanbul-Sinop yolu üzerinde olması, Bu güzel Şehrin o zamnlar bir çok Hamam'lar -Camiler-Konaklar ve Arastalar yapılmasına sebebiyet vermiş hatta Saray mensupları ve Devlet  adamları Safranboluda bir çok eser inşa ettirmiştir. Şehir içinde, akan degişik Dere ve Nehirler Şehre başka bir güzellik katmaktadırlar. Safranboluda Görecegimiz yerler olan, Osmanlı yapımı Cinci hanı-14 Yüzyılda yapılmış Süleymen Paşa Camii-ve daha sonra eski Hükümet Binasının oldugu yerden hem Safranbolunu güzel Manzarasını seyredip fotograflıyacagız hemde eski saat Kulesini izliyecegiz. Safranboluda verecegimiz ögle yemeginden sonra Ziyaret edecegimiz Safranbolu konaklarından sonra , Dönüş yolculugumuza başlamak için Ankara istikametine hareket edip Akşam üstüne dogru Ankarada verecegimiz moladan sonra, İzmir istikametine dönüş geç vakit İzmire geliyoruz ve bir sonraki turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz..

FİATLARIMIZ

Çift Kişilik oda'da Kişi Başı : 1990.00 TL

Tek Kişi Farkı                       :    620.TL

Aynı odada 3 üncü kişi % 20 İndirimlidir.. 

Çoçuk Fiatları       06-12 yaş: 640 TL  02-06 Yaş 200 TL

FİATA DAHİL OLAN HİZMETLER.

-3 Gece 3 Yıldızlı otellerde Yarım pansiyon konaklama ( Yaylada Bungalow'larda )

-Konforlu araçlar ile ulaşım

- 1 Sınıf Rehberlik hizmeti

-Otobüsümüzdeki Sandwich vari kahvaltı ve diger ikramlar

FİYATA DAHİL OLMUYAN HİZMETLER

-Her türlü içeçek ve ögle yemekleri

-Müze veya ören yerleri giriş ücretleri

- Her türlü ekstra harcamalar

KÜRE MİLLİ PARKINDAKİ YÜRÜYÜŞÜMÜZ İÇİN RAHAT AYAKKABI VE ELBİSELER VEDE YÜZMEK ARZU EDEN MİSAFİRLERİMİZİNDE MAYO GETİRMELERİ HATIRLATILIR..

 

 BİLGİLER:
** Turlara katılım tek araçla sınırlıdır. Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre ayarlanır. ** Erken rezervasyon yaptırmanızı rica ederiz. ** Rezervasyon ücret ödenince kesinleşir. Tur Gününden min 2 gün öncedir. **Araçlarımızda Koltuk seçimi rezervasyon tarihine göre verilir. ** Gezimiz köylerde ve Ören yerlerinde yürüyüş içermektedir.

 

Uygun kıyafet ve ayakkabı ile gelinmesi rica edilir.