Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim
TERMAL OTELLER
ALAÇATI BUTİK OTELLER
KIBRIS OTELLERİ
KAYAK OTELLERİ
YOGA OTELLERİ
BALAYI OTELLERİ
İSLAMİ /MUHAFAZAKAR OTELLER
Bölgeler
Çeşme
Side
Kemer
Belek
Kuşadası
Bodrum
Fethiye
Lara Antalya
Alanya
Marmaris
Didim
Ayvalık
Gümüldür Özdere
KIBRIS
Pamukkale
Afyon
Uludağ
BURSA
Ilgaz
Abant
İzmir
SAKIZ
SAMOS
MİDİLLİ
KOS
RODOS
SONTORİNİ
MYKONOS
ATİNA
SELANİK
Ankara Kızılcahamam
BATUMLU,BAŞDAN BAŞA,DOĞU KARADENİZ TURU OTOBÜS İLE 7 GECE -8 GÜN

DOĞU KARADENİZ TURU 7 GECE / 8 GÜN

TUR  TARİHLERİ:   30.Nisan.2022 -  27.Mayıs.2022 - 10.Haziran.2022 -  - 08.Temmuz.2022 -26Ağustos.2022- 09.Eylül.2022 - 16.Eylül.2022

 1) Gün, İZMİR-GORDİON-HATTUŞAŞ-AMASYA

TÜM KATILIMCI MİSAFİRLERİMİZİ EVLERİNDEN ALIYORUZ..

Çeşmeden katılımcıları Saat  22.00 gibi alarak, İzmirdeli katılımcı Misafirlerimizi İzmirde Üçkuyulardan BP Benizin istasyonu önünden, ve  Saat 23.00 Gibi Hanye Turizm'in Alsancak Ofisi Önüne Transferimizden sonra, Saat 23.30 gibi Ankara istikametine hareket ediyoruz, Yol Güzergahı üzerindeki ( Kula-Uşak gibi ) Katılımcılarımızıda Bulundukları yerlerdeki Otogar Civarından alarak ,Yolumuz üzerinde verecegimiz ihtiyaç mola'larından sonra Afyon'u geçtikden sonra Hanye Tur'un otobüsdeki verecegi Kahvaltılık ikramı ile  Kahvaltımızı yapıyoruz.  Ankara'ya gelmeden Polatlı İlçemiz sınırlarındaki Prgia'lıların Başkenti olan ( M.Ö 400 ) ve Aynı zamanda antik çaglarda ve özellikle Büyük İskenderin Çözerek Pers İmparatorluguna karşı kazanacagı zaferin Müjdesini aldığı Gordion Düğümünün bulunduğu  Antik Kentindeki Eşek Kulaklı Midas'ın yer altındaki Muhteşem Mezar anıtını ziyaret ediyoruz, Halen orijinal bazı eşyalerının bulunduğu bu mezarlık Görülecek nadide yerlerden birisidir. Gordion'a yaptıgımız ziyaret'den sonra, Ankara çevre yolundan Corum istikametine devam edip, M.Ö 2000 yıllarında  Hitit'lerin (Eti'ler )  Başkenti olan Hattuşaş antik kentini ziyaret ederek aslanlı kapı'dan Kral sarayı, antik çagların ilk Meclis binasını, dik şekilde yapılmış ve iyi durumdaki Şehir surlarını ( aynı şekildeki surların Troja'da oldugunu hatırlatırız ) ve Hattuşa'daki Kral mezarlarının bulundugu ve Dini Merkezleri olan Yazılıkaya'yı ziyeret ettiden sonrai Amasya'ya hareket ederek, Amasyadaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemegi otelde..

2) Gün, AMASYA-SAMSUN-ORDU

Amasya'daki  Sabah kahvaltımızdan sonra, otelimizi terk ederek ,Yeşilırmagın her iki yakasında sırma gibi dizilmiş Eski Osmanlı evleri ile meşhur Amasya'daki Şehir merkezindeki Kurtuluş şavaşında Mehmet'çigimize Kağnı arabası ile top mermisi Taşıyan KARAFATMA Adlı Türk kadınını Simgeliyen, Heykelin önünde beraberce cekilecegimiz resimden sonra Amasyanın en zarif Osmanlı evlerinden Hazeran'lar Konagına giderek burası hakkında bilgi alıyoruz, Daha sonra Sultan Beyazıt Han tarafından 1485 yılında yaptırılan Beyazıt Külliyesi,Camii,Türbesini, ve daha sonra Amasyanın en önemli Mimarilerinden görülmeye deger Gökmedrese ve Camii Ziyaret ederek yavaş yavaş Güzel Amasya'nın Kuzeyinde yol Güzergahında çok iyi durumdaki Kayalara oyularak yapılmış Kral Mezarlarının en iyi yerde Görüntü almak için Durarak resim cekiyoruz..Daha sonra Samsun yoluna belli bir yere kadar Güzel Yeşilırmak boyunca devam ediyoruz ,Yolda verecegimiz Molada Ögle yemegi ve öğleden sonra Samsun'a geliş. Milet'liler tarafından kurulduğu sanılan Samsun'un aslında M.Ö 3500 Yıllarına dayanan bir geçmişi ile bir çok medeniyetlere beşikliğini yapmış olduğu bilinmektedir.Antik çağlardan beri önemli bir Liman kenti olan Samsun bugün Büyük şehir statüsü ile Ülkemizin Karadenizde Parlıyan Modern bir yıldızı olarak Örnek Şehirlerimizden birisidir, Ayrıca sahip oldugu 2 Üniversite ile Ülkemizin Nadir Üniversite Şehirlerindendir..Milli Mücadele devrinden beri türlü siyasi ve askeri çalkantılar yaşıyan Samsun'da Denize dökülen bir çok Irmak ve nehir mevcut olup bunlardan en Önemlisi Yeşilırmaktır..Samsun'da yapacagımız ilk ziyaret yeri tabiki ATAMIZIN ( Mustafa Kemal Atatürk ) şu anda Gazi Müzesi olarak ziyaret edilen,  Atatürk'ün 18 Arkadaşı ile 19.Mayıs.1919 Yılında Samsun'a ayak basarak Milli mücadeleyi başlattığı günden itibaren Samsun'da kaldığı 10 gün içersinde Kalmış oldugu 2 katlı evi ziyaret, ve daha sonra yapacagımız Samsundaki Panoramik Şehir turumuzda Gazi Mustafa Kemal'in Samsun'un Sembolü olan atı üzerindeki heykeli önünde topluca çekilecegimiz resim ve Sonrada Karadeniz sahil şeridi yolundan Orduya varış, Ordudaki otelimize yerleşme, Akşam yemegi ve geceleme..

3)Gün : ORDU-GİRESUN-SÜMELA MANASTIRI-ZİGANA-UZUNGÖL

Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltısının ardından Giresun Tirebolu’da bulunan St. Jean Şövalyeleri tarafından yapılan St. Jean Kale’sini ve Eynesil Kalesini görüp şarkılara konu olan Gelivera Deresini geçerek Altındere Milli Parkı’na ulaşıyoruz. Altındere milli parkı içine girdiğimizde yeşilin her tonunu görüp yeşilliklerin içinde bulunan Karadağ’ın eteklerine oyularak inşa edilmiş olan Sümela Manastırı’nın mimari harikasını gördüğünüzde şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz. 1250 mt. yükseklikte bulunan Sümela manastırını gezerken rehberimizin anlatımlarından sonra bir kez daha büyüleneceksiniz.  Ayazma, Kaya kilisesi, Su kemerleri, Kaya Fresklerini, Rahip Odalarını gezdikten sonra Zigana Geçidine hareket ediyoruz.  Zigana geçidi çıkışında vereceğimiz molada geçit öncesi doğal yapı ile geçit sonrası yapının farklılıklarını görüp Karadeniz’in en meşhur köylerinden olan Hamsiköy’de meşhur sütlacı tatmak için vereceğimiz molada Hanye Tur tarafından hazırlanmış Piknik şeklinde  öğle yemegini yrdikdrn sonra,Zigana Dağları’nı izleyerek Solaklı Vadisi’ni takip edip Dernekpazarı, Çaykara, Taşkıran, üzerinden Uzungöl'e ulaşıyoruz. Muhteşem manzaralar eşliğinde 1.090 m. yükseklikteki Uzungöl'ün eşsiz doğasında bulunan otelimize yerleşiyoruz. (Uzungöl’de canlı müzik ve alkollü içecek olan tek tesistir). Akşam yemeği sonrasında dileyen konuklarımızla birlikte Maçka Horonu’nu öğreniyoruz.  Uzungöl Yaylası Sezgin Otel (Uzungöl-Trabzon)

 

4.GünRİZE-AYDER YAYLASI-BATUM 

Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltısının ardından Rize, Ardeşen, Çamlıhemşin, Fırtına Deresi, Fırtına Vadisi boyunca yeşilin her tonunu seyrederek Ayder yaylasına çıkıyoruz. 1350 mt. Yükseklikteki Ayder yaylasında kendinizi bambaşka bir dünyada hissedeceksiniz. Gelintülü Şelalesi (Büyük Şelale) ve Küçük Şelale’yi görüp fotoğrafladıktan sonra,yaylada yürüyüş yapıyoruz ve Ardından,Karadeniz’in en doğusuna doğru Sarp Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz. Pazar'da Kız Kalesi’nin panoramik seyri sonrasında 1930’larda bir gecede ikiye bölünüp yarısı SSCB’de kalan Sarp Köyüne varıyoruz. Bugün Gürcistan sınırımızı oluşturan  ,Sarp sınır kapısından Pasaport veya Nufus cüzdanlarımız kontrol edildikden sonra Gürcistan'a giriş yaparak Batum istikametine yolumuz devam ediyor, Akşama dogru  Batum'daki otelimize yerleşiyor ve Akşam yemegini beraberce ( dışarda'da olabilir ) aldıkdan sonra yine beraberce Batum'un en meşhur ve küçük Las Vegas diye anılan Batumi Bulvarından gecerek ,Batum'un Deniz kenarındaki  Dev Dönme Dolabı çevresinde serbest zaman veriyoruz..Batumda geceleme

5)Gün ; BATUM-HOPA-BORÇKA-KAFKASÖR YAYLASI-ARTVİN

Batum Otelimizdeki Kahvaltımızdan sonra , Alış veriş için verecegimiz Serbest zamandan sonra öğle üzeri Batumdaki son panoramik şehir turumuzdan sonra geri dönüş ve Türkiyeye Giriş yaptıkdan sonra Hopa üzerinden, Borçka istikametine yolumuza devam edip  Çoruh Nehri’ni takip ederek Borçka üzerinden kartal yuvasını andıran Artvin iline ulaşıyoruz. Burada minibüslerimize binerek Kafkasör Yaylasına çıkıyoruz.  Boğa Güreşlerinin yapıldığı alanı ve Manzara tepesini geziyor ve orman yürüyüşü sonrası otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğinde canlı müzik eşliğinde Karadeniz müzikleri eşliğinde keyifli ve eğlenceli bir gece geçiriyoruz.

 

 

6.GünARTVİN-RİZE-KALKANDERE-İKİZDERE-GİRESUN

Kahvaltının ardından, Karadenizin Şirin ve Tabiat harikası Yöresinde Coruh Nehri kenarından Tekrar sahile Gelip sahil yolu üzerinden,Rize' Sahil yolundan 13 km İçeri girerek Kalkandere istikametine sapıyoruz, yol üzerinde eminizki Bir iki sefer Fotograf çekme molası istiyeceksiniz..Kalkandere ve Köylerinde görülecek oldugu gibi Hemen hemen tüm binaları ( Kamu Binaları hariç ) Ahşap oldugunu göreceksiniz, İlçenin başlıca geçim kaynagı Çay oldugundan İlçede 4 büyük Çay üretim Fabrikası mevcut'dur..Ayrıca Kalkandere Piknik alanı ve yaylalarına her yıl çok sayıda ziyaretçi akınına uğramaktadır..Bilahare dönüş yolundaki İkizdere Yaylasına Geçerek Meşhur Anzer Balınıda almayı unutmadan Yeşilin mavi ile birleştigi İkizdere yaylasından Ayrılarak , Karadeniz sahili üzerinden Giresun istikametine yolumuz devam ediyor, Akşama dogru Giresuna geldiğimizde Otelimize yerleşip akşam yemegi'ni alıp Giresunda Geceleme..

 

7.Gün - GİRESUN-ÜNYE-TOKAT-ANKARA

Giresun'daki ( Antik Kerasus) otelimizden kahvaltımızdan sonra ayrılarak eski Giresun evlaerinin bulunduğu Zeytinlik mahallesine giderek Hem Nastoloji yapıp hemde bolca resim çekiyoruz, Dah sonra Fatih Sultan Mehmet Han zamanında büyük uğraşılar sonucu feth edilmiş Giresun Kalesine giderek Milli Mücadele Kahramanlarından Kale içindeki Topal Osman Aga'nın anıt mezarını ziyaret edip Kale içinde bulunan diger Önemli kalıntılar hakkında bilgi alıp gözlem yapıldıkdan sonra, Giresundan ayrılarak, Ordu yolu istikametine devam ediyoruz, Ordu'da verecegimiz öğle yemegi molası sonrası, Solumuzda yemyeşil Karadenizin Bitki örtüsü sağımızda ise Karadeniz'in büyülü Güzelliği ile Fatsa'yı geçip Ünye'ye geldiğimizde verecegimiz moladan sonra , Yolumuz Tokata dogru devam ediyor.. Yol güzegahı üzerinde bulunan Niksar'da verecegimiz Molada hem Niksar'ı tanıyıp hemde bilgi aldıkdan sonra, Tokat  üzerinden yolumuza devam ediyoruz akşam yemegini yolda alıp Geç vakit Ankara' ya geldikden sonra Otelimize  yerleşiyoruz, ve geceleme. 

8 Gün:ANKARA-İZMİR

Ankara,da sabah kahvaltısından sonra otobüsümiz ile Afyon üzerinden İzmire Hareket yolda,Ünlü Mizah ve Filezof Nasrettin Hoca'nın Şehri Sivrihisar'da verecegimiz  Mola'da Hocanın Eşegine ters bindigi Heykelinin önünde beraberce resim çektirdikden sonra.. Yolumuza devam ediyoruz, Öğle Molasını Afyonda vererek , Uşak, Kula üzerinden İzmir'e Akşam geliyoruz, Misafirlerimizi tekrar başka bir turumuzda buluşmak ümidi ile evlerine  transfer edip vedalaşıyoruz..

 

 BİLGİLER:
** Turlara katılım tek araçla sınırlıdır. Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre ayarlanır. ** Erken rezervasyon yaptırmanızı rica ederiz. ** Rezervasyon ücret ödenince kesinleşir. Tur Gününden min 2 gün öncedir. **Araçlarımızda Koltuk seçimi rezervasyon tarihine göre verilir. ** Gezimiz köylerde ve Ören yerlerinde yürüyüş içermektedir.

 

yaylalardaki yürüyüşler için Uygun kıyafet ve ayakkabı ile gelinmesi rica edilir. **

 

TUR FİYATI Çift kişilik Odada kişi başı :  3690 TL

                       Tek Kişi  Farkı :                     1200 TL

3 Kişi ( aynı oda'da )  % 15 İndirimli

Çoçuklar  : 06-12 yaş   1200  TL  02-06 Yaş 600 TL

 

 

Fiyat içindeki Hizmetlerimiz

-6 gece yarım Pansiyon Bazında kaliteli 3 veya 4 Yıldızlı otellerde Konaklama

-ilk Sabah Yolda Hanye Tur İkramı Kahvaltı

Sümela Manastırı ziyaretinden sonra Piknik şeklinde öğle yemegi

-Konforlu araçlar ile ulaşım ( yaylalara gitmek için  minibüs ücreti ayrıca Alınır )

- 1 Sınıf Rehberlik hizmeti

-Turizm Kanununa göre Sigorta

FİYAT HARİCİ OLAN HİZMETLER

Bütün öğle yemekleri ve alınan  tüm içkiler

-Müze ve Ören yeri Giriş ücretleri

-Yurd dışı Çıkış  HARCI